pondělí 14. července 2008

Samolepka na notebook ze SkinZone.cz

Objednal jsem přítelkyni ochrannou fólii na notebook ze stránek skinzone.cz. Vybrali jsme motiv, typ notebooku a vyplnili adresu a způsob dodání (dobírkou). Těsně po odeslání objednávky mne ještě napadlo poslat e-mail, že nechci vyříznout prostor pro logo výrobce. Hned následující den mi přišlo potvrzení, že tuto skutečnost berou na vědomí.
Fólie dorazila za necelý týden, bezpečně srolovaná ve válci z tvrdého kartonu. Konečná cena byla 435CZK a vše proběhlo naprosto hladce.

Předem se omlouvám za nižší kvalitu fotografií, ty byly pořízeny mobilním telefonem.
Těsně před nalepením jsem pochopitelně provedl několik testů. Z okrajových částí nastříhané proužky byly přilepeny zhruba 2 mm, 1 mm, 0,5 mm přes hranu a jeden byl přímo na hraně.


Účelem bylo zjistit, zda se poněkud tužší fólie nebude na podobných místech samovolně odlepovat. Obstála na výbornou, stejně jako při zkoušce mechanické odolnosti hrany (opakovaně jsem ji asi 50x přejel nehtem) - nejenže nedošlo k narušení vrchní krycí fólie (toho se dá docílit záměrnou destrukční silou-viz. obrázek níže vpravo), ale dokonce se mi nepovedlo samolepku ani náhodně odlepit. Naopak pokud se rozhodnete ji sundat, stačí podebrat nehtem a opatrně sloupnout.


Žádné stopy lepidla a pokud kontaktní plochu nějak výrazně neušpiníte, není problém fólii znovu nalepit. Tato informace se vám bude, předpokládám, hodit zejména v případě, že ji nalepíte křivě.
Samolepka je to kvalitní, povrch je matný a dobře odolný vůčí mechanickému poškození. Strukturou a vlastnostmi mi připomíná materiál používaný na obrázkové jídelní podložky.


Při nalepování byl zvolen výrobcem doporučený způsob-odmastit povrch, odlepit podklad při delší straně, tu zarovnat a poté pomalu odlepovat podklad za stálého vyhlazování. Dá se to zvládnout poměrně lehce a bez bublin. A vypadá to skvěle.
K samolepce ze SkinZone nemám jedinou výhradu a mohu ji vřele doporučit.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prosím, odesílejte své komentáře po zralé úvaze, ve formě adekvátní vašemu věku a dosaženému vzdělání.
Odlišný názor vítám, musí být ale vyjádřen kultivovaně a hlavně musí být k věci.

Related Posts with Thumbnails