čtvrtek 26. března 2009
Zbavujeme flashdisky breberek [software]
Když tak koukám do statistik návštěvnosti, stal se poměrně populárním článek o odstraňování virů typu autorun.inf. Ano, v poslední době se virům tohoto druhu daří - každý z nás má flashdisk a denně jej připojuje do několika různých počítačů. Pro autoruny je to skutečný ráj.
Připojili jste svoji flashku do počítače a nejste si jisti, zda byl "čistý"? Máte-li podezření na infekci autorunem, existuje velmi jednoduchý a účinný nástroj, který v několika okamžicích vaše přenosné médium očistí.
Připojte flashdisk a spusťte Flash Disinfector. Je to spustitelný soubor, není tedy třeba žádná instalace. Na moment vám bude odebrána kontrola nad počítačem (klídek, je to v normě) a voila, flashka je sterilizovaná. Doporučuji mít Flash Disinfector na přenosném disku trvale a spouštět pokaždé rovnou na podezřelém počítači.
Stáhnout Flash Disinfector
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
dik to se me hafa hodi...ze skole to taham porad
OdpovědětVymazatDekuji! JJ
OdpovědětVymazatHola! Rád bych věděl, proč Flash_Disinfector za a)neodstraní autorun.inf a
OdpovědětVymazatza b) je to atnivirem vyhodnocený jako "nebezpečný"?
Zdravíčko, a) nejsem si jist, zda autorun.inf odstraní, mám dojem, že by jej měl pouze nahradit neutrálním a neinfikovaným souborem. b) Možná požaduje příliš rozsáhlá práva a dostává se s antivirem do konfliktu.
OdpovědětVymazatDobrý den,
OdpovědětVymazatve školních PC bývá bohužel spousta nečistot.
Chybí zde peníze snad na všechno (i na virovou ochranu), ale to je jiná písnička.
Já se zbavuji autorun.inf takto: otevřu USB flash disk v libovolné distribuci Linuxu. Smažu co tam nepatří. Hotovo.
Možná by bylo dobré uvést i tuto možnost.
Zdravím a děkuji za doplnění. Ne každý si s Linuxem tyká, samozřejmě totéž lze provést i na Mac OS. Horší je když je nakažený už i pevný disk..
OdpovědětVymazatVirům zmar