pondělí 21. března 2011

AKG Acoustics K518DJ – DJ sluchadla za pár šupů [recenze]


Protože jsem dýdžej (přinejmenším na to mám nějaké potřebné krámy) a moje hvězda začala strmě stoupat vzhůru (lidé už po mně během vystoupení nehází kelímky s pivem), rozhodl jsem se upgradovat sluchátka. Hledal jsem náhradu za původní Sennheisser PX200, která by lépe tlumila zvuky z okolí a zároveň umožňovala trochu flexibilnější polohování na hlavě. Našel jsem ji v podobě AKG K518DJ, u kterých není za bratru 1 500 Kč prakticky co řešit. V následující recenzi budu 518ky porovnávat především se zmíněnými Sennheissery PX200, což jsou rovněž sluchátka s uzavřenou konstrukcí, jichž jsem už po 4 roky spokojeným majitelem.

Balení
Krabice je minimalistická a vážně vkusná. Uvnitř najdete sluchadla, redukci na 6,3 mm jack, nějaké papírování a obal (pytlik). Ale vás stejně zajímá hlavně jak to hraje...


Zvuk
V porovnání s PX200 mají K518DJ hutnější zvuk s hlubšími basy. I tak se PX200 nemají za co stydět, a to zejména díky čistšímu vyššímu spektru (a vždycky se jim dá trochu pomoct ekvalizérem). Nejživějším zvukem se ze všech mých sluchátek můžou chlubit YUIN PK3, na které v tomto směru pořád nedám dopustit.
Celkově ale mají 518ky zvuk líbivý a od nákupu se příjemně rozehrály. Výrazné basy a dobré tlumení oceníte v hlučnějším prostředí klubu, stejně jako v ruchu města.

Zleva: AKG K518DJ, Sennheiser PX200, YUIN PK3
Konstrukce: Circumaaural, supraaural, intraaural

Konstrukce
Na fórech si uživatelé dost často stěžují na silný přítlak a bolest uší po delším používání, zejména pokud se jedná o exempláře s brýlemi. Já mám hlavičku decentní velikosti, takže ani po více než hodině a s nasazenými brýlemi necítím v tomto směru zásadní nepohodlí. Pokud máte hlavu větší, mělo by prý pomoct nasadit sluchátka na pár dní na krabici, aby konstrukce trochu povolila.
Jestli by mohli kluci z AKG něco vylepšit, tak je to hlavový most, kterému by prospěl nějaký polstr. I porovnávaná Sennheisser PX200 most polstrovaný mají, paradoxně u nich je to zrovna zbytečné. Vím to, protože polštářky už jsem z nich za dobu používání orval.

Dá se to i složit, ale moc místa neušetříte.

Co se týče kvality zpracování, je to sice Made in PRC (zkratka pro Činskou lidovou republiku, sprosťáci!), ale s německou precizností. Plasty i klouby jsou masivní, celé to protíná ocelová výztuž obalená pogumovaným plastem. Mušle mají rovněž matnou pogumovanou úpravu, kterou trochu oživuje šíp v lesklém provedení.
Kabel je zatraceně dlouhý (2,5 m) a vychází z obou mušlí. Materiál použitý jako izolant je poměrně tuhá guma, která rozhodně něco vydrží.

Závěr
S nákupem jsem spokojen. Slyšel jsem toho už hromadu, takže z K518DJ na zadek nepadám, ale za cenu okolo 1 500 Kč jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Slušné tlumení, minimalistický a vkusný design, německy precizní konstrukci a poměrně vyvážené podání zvuku (který by přeci jen mohl být o trošku živější). Hlavový most při delším poslechu trochu tlačí do kebule, ale dá se to vydržet.
Jestli chcete parádu, tak pro vás pracuje WESC nebo Skullcandy. Pokud jste ale od těchhle firem měli cokoli na hlavě, je velmi pravděpodobné, že ani s několika posledními sluchovými buňkami se jejich sluchátek nedotknete ani namydleným klackem. Zvuk který z těchhle "takysluchátek" leze totiž předčí kdejaké pecky za kilo z Datartu.
Pokud nejste příznivci metafor, tak prostě AKGčka hrajou dobře, zatímco některá ostatní sluchátka ne. Tak.

Komu K518DJ doporučit
Občasným DJům, domácím posluchačům, lidem co jezdí metrem, lidem s iPhony (konektor je dost tenký pro připojení k iPhonu první generace), lidem s dětmi, lidem bez dětí, lidem mladým, středně mladým i pozdně mladým, ale hlavně lidem, kterým nevadí větší sluchátka.

Specifikace podle výrobce:
Konstrukce náušníku: Uzavřená
Váha: 150g
Citlivost: 115 dB/mW
Rozsah: 16 Hz – 25 kHz (hahaha)
Impedance: 32 ohmů
Kabel: 2,5m, OFC měď
Zlacené konektory
Vyměnitelné polstry náušníků

1 komentář:

  1. Hrajou prijemne ale po delsi dobe (cca 1,5 h a vice) uz me dost tlaci na usich, a to mam docela malou hlavu + kabel je az moc dlouhy, jinak jsou fajn.

    OdpovědětVymazat

Prosím, odesílejte své komentáře po zralé úvaze, ve formě adekvátní vašemu věku a dosaženému vzdělání.
Odlišný názor vítám, musí být ale vyjádřen kultivovaně a hlavně musí být k věci.

Related Posts with Thumbnails